Obzirom da u ponudi imamo prirodni kamen u različitim oblicima, neki se mogu ugrađivati samo vertikalno (na zidove), dok kamen koji se ugrađuje horizontalno (na podove) može se lepiti i na vertikalne površine.

Za vertikalnu montažu kamena najčešće se koristi fleksibilni lepak za kamen i keramiku (npr Ceresit CM 16). Potrošnja lepka može varirati u zavisnosti od vrste kamena koji se lepi i od površine na koju se kamen lepi. Neka prosečna potrošnja lepka je 5-10 kg/m2.

Montaža kamena na horizontalne površine se može raditi pomoću lepka ili pomoću maltera (pesak „1“ i cement). Lomljeni kamen za staze uvek preporučujemo da se radi na malter, jer ploče nisu sve iste debljine i onda se pomoću maltera radi nivelacija, dok to sa lepkom nije preporučljivo zbog velike potrošnje lepka, a i sam lepak gubi elastičnost ako se nanosi u debljini većoj od 1 cm. Pesak i cement u kombinaciji su svakako jeftiniji od lepka i potrošnja zavisi od debljine materijala koji se nanosi.

Ukoliko se rade staze u dvorištu, a nemate izbetonirane staze ili imate betonske staze u kojima nema armaturne mreže, pre ugradnje kamena potrebno je postaviti armaturnu mrežu (za pešačke staze može mreža 4 mm debljine), dok za staze po kojima se kreću automobili preporuka je da se postavi deblja armaturna mreža (5mm ili 6 mm debljine).

Obzirom da cene gradjevinskog materijala poslednjih godina stalno variraju ne bismo pisali konkretne cene materijala koji vam je potreban za ugradnju kamena, ali iz dosadašnjeg iskustva naprimer okvirna cena materijala (pesak, cement, armaturna mreža) za ugradnju lomljenog kamena za staze vas košta od 5 eur/m2 do 10 eur/m2 u zavisnosti da li je potrebna armaturna mreža i debljine materijala koji se postavlja.

Nakon završene ugradnje kamena preporuka je da se kamen zaštiti nekim sredstvom za impregnaciju kojih danas ima više vrsta u ponudi na tržistu. Obzirom da sve vrste kamena imaju određeni procenat upijanja vode, to sredstvo će kamen zaštiti od upijanja vode, a ujedno i olakšati održavanje kamena.